Polak czwarty na Amatorskich Mistrzostwach Świata w Go w Tokyo !

in #polish6 years ago

Dobiegły końca Mistrzostwa Świata w Go w Tokyo, Japonii.

Nasz rezprezentant - Stanisław Frejlak, 6dan zajmuje w nim niezwykle wysokie - czwarte miejsce.
Początkowo - był rozstawiony z numerem 15 i choć była szansa na podium - to jednak na fenomenalną formę zawodnika z Taiwanu - nie było mocnych na tym turnieju i w ostatniej rundzie Polak musiał uznać jego wyższość.

(z prawej nasz zawodnik, z boku - komentuje grę Michael Redmond 9p)

Jeśli mnie pamięć nie myli - to jest to najwyższe miejsce w historii startów Polaków na tych mistrzostwach.
Zresztą na stronie tych mistrzostw - można to łatwo sprawdzić: - w zakładce historia Odnajdujemy - trzy świetne występy Janusza Kraszka - który w 1986, roku zajął miejsce 6-te, i później dwukrotnie w 1987 i 1989 roku zajął miejsce 7-me.

Jest to też najlepsze miejsce Europejczyka w tym roku - wyżej już byli tylko Azjaci - dla których ta gra jest sportem narodowym.
Polak - wyprzedził - Japończyka, który uplasował się tuż za nim - na piątym miejscu.